miejsce
data
godzina
dostępne
Iluzjon, sala Mała Czarna
2024-05-11
20:30
Kinoteka, sala 4
2024-05-13
14:00
Kinoteka, sala 2
2024-05-16
12:15
Kinoteka, sala 2
2024-05-19
14:15
Zapis dziesięciu lat ulicznego życia Sanyi’ego. Widzimy, jak zmienia się z represjonowanego w ciemiężyciela, z młodszego w starszego brata, z niesfornego łajdaka w odpowiedzialnego opiekuna.

Dokumentalna historia o dorastającym dziecku ulicy. Sanyi to ośmioletni chłopiec, którego reżyser poznał ponad dekadę temu na podwórku. Był niesfornym, uzależnionym od adrenaliny anarchistą, który mówił dokładnie to, co myślał. Nie miał własnego pokoju, żył z babcią, matką, ojcem i dwojgiem rodzeństwa w 30-metrowym mieszkaniu. Na ulicy szukał przestrzeni, pozwalając puścić wodze fantazji i oddać się szalonym, dzikim zabawom. Ulica to jednak stresujące miejsce. Kręci się tam mnóstwo dziwnych typków i trzeba prowadzić braterską walkę, aby przetrwać, być twardym i poczuć prawdziwe życie.

Film jest zapisem dziesięciu lat ulicznego życia Sanyi’ego. Widzimy, jak zmienia się z represjonowanego w ciemiężyciela, z młodszego w starszego brata, z niesfornego łajdaka w odpowiedzialnego opiekuna i wreszcie z dziecka ulicy w nihilistycznego nastolatka. Oczami węgierskiego intermedialnego artysty i reżysera, który sam od 12-tego roku życia włóczył się na deskorolce po ulicach Budapesztu, obserwujemy proces przechodzenia z pełnego zabaw radosnego dzieciństwa w pełną konformizmu dorosłość. 

czas trwania:
91 min
kraj / rok produkcji:
Węgry, Francja, Chorwacja / 2024
reżyseria:
Bálint Révész, Dávid Mikulán
zdjęcia:
Dávid Mikulán
produkcja:
Viki Réka Kiss, András Pires Muhi, Ágnes Horváth-Szabó / Elf Pictures, Gallivant Film
wybrane festiwale i nagrody:
2024 – CPH:DOX Kopenhaga
POWERED BY VISA