miejsce
data
godzina
dostępne
Muranów, Ingrid + Pola
2024-05-11
16:30
Muranów, Ingrid + Pola
2024-05-14
16:15
Kinoteka, sala 2
2024-05-19
21:15
Trzej mężczyźni jadą samochodem na wycieczkę do regionu Gran Chaco w Paragwaju – niegdyś ostoi naturalnego lasu, a dziś wyschniętego terenu zagrożonego pożarami.

Trzej mężczyźni jadą samochodem na wycieczkę do regionu Gran Chaco w Paragwaju – niegdyś ostoi naturalnego lasu, a dziś wyschniętego terenu zagrożonego pożarami. Wśród nich jest Ulf – niemiecki specjalista od motyli z ciętym językiem, Jota – najwybitniejszy krajowy ornitolog z doskonałym poczuciem humoru i reżyser filmu. Rozmawiają w podróży o klimacie, filozofują o ludzkości i przyszłości planety. W szczerych, ironicznych, przesiąkniętych czarnych humorem rozmowach dochodzą do wniosku, że jako gatunek jesteśmy straceni. Podróż staje się coraz bardziej intensywna i gorączkowa, kiedy przyjaciele zbliżają się do strefy pożarów. Film opowiada o zmianach klimatycznych, ale staje się także deklaracją miłości do natury – delikatnej, ale potrafiącej stawiać opór. 

czas trwania:
89 min
kraj / rok produkcji:
Paragwaj, Urugwaj, Francja / 2023
reżyseria:
Sebastián Peña Escobar
produkcja:
Sebastián Peña Escobar, Marcelo Martinessi, Agustina Chiarino, Fernando Epstein / La Babosa Cine, Bocacha Films, Mutante Cine
wybrane festiwale i nagrody:
2023 – IDFA Amsterdam
POWERED BY VISA